Залізничний вокзал в Івано-Франківську

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, площа Привокзальна 1

 

 

  • Поділитися

У 1866 році в місті Станіславі, (сучасний Івано-Франківськ), з’явився залізничний вокзал. Це мабуть на три чи чотири роки скоріше ніж у Харкові та Києві. Вокзал споруджувався в стилі мавританського неоренесансу, характерними особливостями якого є напівкруглі вузькі вікна та колони ребристої форми. Цегляна будівля вокзалу в плані має сильно витягнуту прямокутну форму. Погляд різко акцентується на величезний купол, який помітний з різних країв міста. Після зведення вокзалу над куполом було встановлено крилату богиню, яка згодом була втрачена.
Також, залізно-дорожній вокзал в Івано-Франківську ввійшов в історію міста, як перша будівля з електричним освітленням. Роботи з встановлення перших електричних ламп та електрифікації будівлі були здійснені в січні 1897 року німецькою фірмою «Сіменс та Гальске». У 1906 році будівля вокзалу була значно розширена. Цією реконструкцією керував віденський інженер-будівельник пан Є. Балдішу.
На початок 1890 років Станіслав перетворився справжній вузол залізничного сполучення. Колії з міста відходили в п’яти різних напрямках, а саме до Львова, Стрия, Вороненки, Гусятина та Чернівців.
За часів незалежності, а саме в 1999 році були проведені масштабні відновлювальні роботи. Було відновлено будівлю, реконструйовано платформи та площу перед вокзалом. Вокзал набув сучасного, приємного для містян та туристів вигляду.

Вулиці та площі, Залізничний вокзал в Івано-Франківську

Івано-Франківськ, площа Привокзальна 1
Рекомендуємо переглянути
Показати більше