Вічевий майдан в Івано-Франківську

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, вул. Левка Бачинського

 

 

  • Поділитися

Вічевий майдан – це одна з центральних площ міста Івано-Франківська, яка фактично є продовженням вулиці Незалежності. Вічевий майдан в Івано-Франківську є хорошим місцем для розваг та відпочинку, так як тут багато розважальних закладів, ресторанів і кафе, крамниць і книгарень. Також тут розташована будівля головпоштамту.
Історія цього майдану починається в 1825 році, коли з ініціативи австрійського міського старости Франціска Краттера була викуплена земельна ділянка та розпочалось облаштування скверу. Тут висадили багато дерев, створили прекрасні клумби та влаштували лавки, після чого в 1827 році сквер в помпезній обстановці відкрили. У вихідні дні тут відпочивало багато містян насолоджуючись виступами військового оркестру. Згодом сквер нарекли «Краттерівкою» на честь міського старости засновника. Згодом цей сквер носив ім’я принцеси  Ґізели, а з приходом польської адміністрації його перейменували на честь генерала Ґаллера. З початком 20 століття сквер почав зменшуватись за рахунок зведення навколо нього різноманітних будівель, як наприклад торгівельний пасаж Ґартенберґів. 
Невелика частина того прекрасного скверу збереглась до наших днів і радує мешканців міста під назвою Вічевого майдану. Тут погляд містян та гостей радують каскади фонтанів, які б’ють струменями води під музику. Сьогодні це одне з центральних мість для проведення міських гулянь, свят та концертів.


Вулиці та площі, Вічевий майдан в Івано-Франківську

Івано-Франківськ, вул. Левка Бачинського
Рекомендуємо переглянути
Показати більше