Стометрівка в Івано-Франківську

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, вул. Незалежності

 

 

  • Поділитися

Стометрівкою або іншими словами просто соткою мешканці Івано-Франківська називають вулицю Незалежності. Вона бере свій початок білля Вічевого майдану й тягнеться аж до вулиці Івана Франка. Реально протяжність цієї, на сьогодні пішохідної, вулиці близько п’яти сотень метрів.

З XVI століття нинішня вулиця Незалежності іменувалась Тисменицькою дорогою, беручи свій початок біля Тисменицької брами міста-формеці Станіслава. Після знесення фортечних мурів та появою у місті залізниці, вулиця стає головною артерією, що сполучає центр з залізничним вокзалом.

У 1884 році вулицю перейменовують на честь відомого польського громадського діяча та політика Леона Сапєги. З того часу і до приходу в Станіслав (стара назва Івано-Франківська) радянської влади вулиця іменувалась Сапіжинською. Тут споруджувалось безліч магазинів, кав’ярень та цукерень. Вулиця в той час мала широкі тротуари з тесаного каменю. Тут велось активне торгове життя міста.

З приходом до Станіслава комуністичної влади вулицю назвали Радянською. Таку назву вона носила аж до перейменування в лютому 1993 році. Саме з того року їй надали сучасну назву – Незалежності.

Для мешканців «Стометрівка» в Івано-Франківську є справжнім осередком міста, де проходять зустрічі, свята та народні гуляння. Тут з кожним роком з’являються нові ковані творіння, які даруються містянам під час проведення фестивалю ковалів.

Вулиці та площі, Стометрівка в Івано-Франківську

Івано-Франківськ, вул. Незалежності
Рекомендуємо переглянути
Показати більше