Матінка Божа на майдані Шептицького

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 6

 

 

  • Поділитися

Як і в багатьох містах Західної України в Івано-Франківську встановлено статуї Матері Божої. Скульптури в основному встановлені на пожертви звичайних віруючих містян. Люди, яким довгі роки нав’язували атеїстичну радянську культуру, встановленням таких скульптур віддаю шану святим для всіх християн релігійним постатям, однією з яких являється і Матінка Божа.

Відома статуя Матінки Божої в Івано-Франківську встановлена на площі, яка носить ім’я відомого українського патріарха та громадського діяча Андрея Шептицького. Багато містян та й гостей обласного центру знають цю статую завдяки тому, що вона встановлена на одній з центральних площ, неподалік будівлі в якій колись розміщувалась Колегія єзуїтів. До цього монументу приходить багато містян з найближчих районів, щоб поклонитись встановленій тут Матінці Божій.

Скульптура встановлена в центрі круглої водойми, яка викладена мармуровими плитами. Статуя самої Матінки Божої виготовлена з білого каменю та встановлена на мармуровому п’єдесталі у вигляді півкулі. Для захисту статуетки Матінки Божої від атмосферних опадів над нею встановлений прозорий купол, якій підтримує п’ять циліндричних мармурових колон. Всю композицію увінчує закріплений на куполі хрест. Скульптура Матінки Божої чудово вписалась в навколишній вигляд відремонтованої площі.

Вулиці та площі, Матінка Божа на майдані Шептицького

Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 6
Рекомендуємо переглянути
Показати більше