Івано-Франківська міська рада (Білий дім)

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21

 

 

  • Поділитися

Основні адміністративні споруди Івано-Франківська знаходяться на вулиці Грушевського. Усі обласні та міські органи самоврядування розмістились в будівлі під номером 21 по вулиці Грушевського, в так званому Білому домі.

Обласна та міська рада в Івано-Франківську збирається на свої засідання в будівлі Білого дому. Цей будинок розпочали зводити в першій половині двадцятого століття. Для розчищення місця для будівельного майданчика був знесений дитячий садок, декілька старих будинків та розкішний міський сад. Незважаючи на протести містян будівництво адміністративної споруди таки розпочали. В цінах того часу вартість будівництва склала 20 мільйонів карбованців. Після завершення будівництва ліве крило будівлі зайняв обком, а праве облвиконком комуністичної партії. З здобуттям в 1991 році Україною незалежності, будівлю Білого дому в Івано-Франківську використовують місцеві та обласні органи влади.

В радянські часи перед будівлею постала монументальна стела, яку відкрили до річниці приєднання західних областей України до великої Радянської України. По обидві сторони від стели були розміщені дві триметрові скульптури кобзаря та цимбаліста. Після здобуття незалежності з стели був знятий барельєф з зображеннями Леніна.

Вулиці та площі, Івано-Франківська міська рада (Білий дім)

Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21
Рекомендуємо переглянути
Показати більше