Фонтан на Вічевому майдані

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, Вічевий майдан

 

 

  • Поділитися

Перший фонтан на Радянській площі, саме таку назву на початку союзної доби мав Вічевий майдан, з’явився десь на початку 1950 років. По свої формі це була типова водойма симетричної форми в центральній частині якої стояла чаша з багатьма колосками. З того часу центральний фонтан Івано-Франківська зазнав багато змін. Перших змін фонтан зазнав після зведення тут в кінці шістдесятих років висотної будівлі станції телефонно-телеграфного зв’язку. Облаштовуючи навколишню територію, фонтанному басейну надали прямокутну форму та прикрасили кованою решіткою, на якій були силуети оленів. Містянам такий варіант явно не дуже припав до душі і його почали вдосконалювати.

Новий архітектурний проект передбачав спорудження помпезної дворівневої чашоподібної споруди, яку мали прикрашати різноманітні морські істоти з кованого металу. Реалізація та відкриття такого фонтану довгий час відкладалась з різних причин. І тільки до дня перемоги 1981 року фонтан все ж таки запрацював.

Сучасний фонтан на Вічевому майдані в Івано-Франківську був відкритий на передодні Дня Незалежності 2004 року. Проект сучасного центрального міського фонтану втілив під керівництвом франківського архітектора Ореста Коса. Місто на зведення цього чуда архітектури витратило близько трьох мільйонів гривень, але цей фонтан того вартий. На сьогодні фонтан це найулюбленіше місце відпочинку молодого покоління містян.

Вулиці та площі, Фонтан на Вічевому майдані

Івано-Франківськ, Вічевий майдан
Рекомендуємо переглянути
Показати більше