Братське кладовище (Вічний вогонь)

Вулиці та площі - Івано-Франківськ, вул. Рєпіна

 

 

  • Поділитися
По закінченню військової компанії з визволення міста Івано-Франківська від німецьких окупантів могили солдатів та офіцерів радянської армії були розкидані по території всього міста. З метою упорядкування поховань було створено меморіальний комплекс для перепоховання героїв, які відали життя за визволення міста.


Івано-Франківський меморіал «Вічний вогонь» урочисто був відкритий у жовтні 1946 року. У склад меморіального комплексу «Вічний вогонь» в Івано-Франківську увійшов Монумент слави та братські могили червоноармійців. До зведення меморіального братського кладовища були залучені майже всі міські організації. Меморіал зводили на території колишньої «повиставової площі». З 1875 року її використовували для проведення сільськогосподарських виставок та виступів мандрівних театрів і цирків. Після закінчення війни це місце на розі вулиць Рєпіна та Лепкого перетворилось на закинутий пустир і було найбільш підходящим для зведення «Вічного вогню».

В центрі меморіалу «Вічний вогонь» знаходиться обеліск, який ніби охороняє солдат з прапором та карабіном, поруч пломеніє вічний вогонь. З ліва та права розташовані могили Героїв Радянського Союзу, а зразу за ними братські могили полеглих воїнів. Після реконструкції 1967 року меморіал одержав скульптуру матері з дітьми, авторами якої були скульптори Мацієвський та Лендел. В наші дні «Вічний вогонь» служить місцем проведення урочистих заходів присвячених перемозі.

Вулиці та площі, Братське кладовище (Вічний вогонь)

Івано-Франківськ, вул. Рєпіна
Рекомендуємо переглянути
Показати більше