Памятник Івану Франку в Івано-Франківську

Пам`ятники - Івано-Франківськ, вул. Незалежності 40

 

 

  • Поділитися

Справжній монументальний пам’ятник українському письменнику і мислителю Іванові Франкові місто, яке назване його ім’ям, одержало тільки за часів незалежності України. Його встановили в середмісті неподалік обласного театру музичної драми, який до речі теж носить ім’я письменника-каменяра.

Над зведенням монументу міська влада Івано-Франківська задумалась після демонтажу в 1990 році, на одному з центральних майданів міста, пам’ятника Леніна. Ця величезна і красива площа втратила свою центральну фігуру. З метою заповнення пустоти розглядалось безліч варіантів. Були пропозиції будівництва великого красивого фонтану або встановлення пам’ятника Тарасові Шевченкові. Однак всі ці варіанти були відкинуті на користь вшанування і увіковічення в місті відомого письменника Івана Франка.

Пам’ятник Іванові Франку в Івано-Франківську створювали два відомі місцеві скульптори Любомир Яремчук й Микола Посікіра. Його урочисто відкрили в серпні 1995 року. Скульптори створили динамічну постать, виразно виділивши обличчя письменника, яке символізує задуманого мислителя. Встановили монумент поета на високому постаменті вкритому гранітними плитами. Сьогодні це місце вшанування видатної творчості «Каменяра» та проведення різноманітних культурних заходів.

Пам`ятники, Памятник Івану Франку в Івано-Франківську

Івано-Франківськ, вул. Незалежності 40
Рекомендуємо переглянути
Показати більше