Івано-Франківський національний медичний університет

Навчальні заклади - Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2

 

 

  • Поділитися
Перший медичний навчальний заклад в Івано-Франківську з’явився в 1945 році. Тоді він називався Станіславським медичним інститутом. За часів незалежності інститут в 1992 році став академією, а вже в 2008 році він здобуває статус національного університету. Медичний університет в Івано-Франківську входить до кращих навчальних закладів України.

В часи свого заснування інститут налічував біля чотирьох сотень студентів та півсотні викладачів. До його складу входило 16 кафедр, 2 з яких були клінічними. Головний корпус медичного університету займає чотирьох поверхову будівлю зведену в 1894 році для розміщення Станіславської залізничної дирекції. Будівництво цієї імпозантної кам’яниці висотою в чотири поверхи було проведено всього за один рік. Проект цієї кам’яниці розробив відомий архітектор Ернест Баудіш. В плані цегляна будівля має форму каре, її фасад оформлений розкішною ліпниною. Фасад першого поверху рустовий, а вікна на пів-циліндричні. На фасаді другий та третій поверхи відділені тягами, а вікна тут квадратної форми.

Стіни цієї будівлі пам’ятають чимало установ, так до 1914 року кам’яницею користувалась дирекція залізниць, потім до 1921 року тут був магістрат, з 1935 року до 1939 року будівлю займало управління воєводства Станіславського. Останньою організацією, яка займала будівлю до моменту передачі її медичному інституту, була скарбнича палата Станіслава.

Навчальні заклади, Івано-Франківський національний медичний університет

Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2
Рекомендуємо переглянути
Показати більше