Собор покрови Пресвятої Богородиці в середині

Церкви - Івано-Франківськ, вул. Мельничука 5

 

 

  • Поділитися

Покровський собор української православної автокефальної церкви розмістився в будівлі вірменського костелу. Сьогодні містяни називають Собор покрови Богородиці в Івано-Франківську «голубою церквою». Таку назву костел отримав за часів незалежності, коли його фасад пофарбували в голубим кольором.

Історія цього храму пов’язана з чудотворною копією ікони Божої Матері Ченстоховської, яку церкві після зцілення від часткової сліпоти передав писар вірменської громади Доменік. Спочатку цей образ зберігався в дерев’яному костелі вірменської громади і в 1742 зображення Матері Божої заплакало. Згодом образ прославився і багатьма іншими дивами. З цією ціллю було споруджено хороший кам’яний храм, в якому довгі роки зберігалась ця чудотворна ікона. Храм був дуже багатий з чудовими розписами польського художника Яна Солецького. Вівтар храму прикрашали фігури створені скульптором Матвієм Полейовським. Після приходу радянської влади вірменські та польські прихожани виїхали з міста забравши чудотворний образ, а храм залишився пустувати.

У 2008 році Івано-Франківський Собор покрови Пресвятої Богородиці в середині зазнав проведення повної реставрація. Майстри провели повне відновлення всіх розписів та скульптур розташованих в храмі. Місцями в костелі вдалось збереглись старі зразки розпису, які чудово гармонують з відновленим розписом.

Церкви, Собор покрови Пресвятої Богородиці в середині

Івано-Франківськ, вул. Мельничука 5
Рекомендуємо переглянути
Показати більше