Каплиця у меморіальному сквері

Церкви - Івано-Франківськ, вул. Незалежності 40

 

 

  • Поділитися

За часів незалежності в Івано-Франківську був реконструйований меморіальний сквер, який створили на місті старого міського кладовища. Мешканці Івано-Франківська знають це місце, як Станіславський некрополь заснований ще в 1782 році. Тут знаходилось понад десять тисяч поховань містян та військових різних національностей.


За вказівкою комуністичної влади в 1980 році кладовище було вщент зруйноване, з метою позбавити містян історичної пам’яті. Також була знищена поколонна капличка, в якій в дорадянські часи здійснювались жалобні відправи. За декілька років на цьому місті створили сквер і під впливом містян вдалось відновити деякі поховання.

У же за часів незалежності сквер зазнав грандіозної реконструкції, під час якої відновили покриття всіх алей, висадили нові дерева та встановили лавочки. Під час проведення реконструкції у 2002 році була відновлена поминальна каплиця в меморіальному сквері міста Івано-Франківська. Вона постала на головній алеї, яка розпочинається за арковою композицією головного входу. Каплицю звели в сучасному стилі з великими скляними вітражами. В плані вона має прямокутну форму, вершину якої увінчує баня з хрестом. В середині каплички встановили скульптуру Матінки Божої. У поминальні дні тут проводяться служби Божі.


Церкви, Каплиця у меморіальному сквері

Івано-Франківськ, вул. Незалежності 40
Рекомендуємо переглянути
Показати більше